Neděle, 9. února 2025
Nové Město na Moravě / Případem tří mladistvých chlapců, kteří jménem někoho jiného vylákali na odlehlé místo v Novém Městě vrstevníka, aby ho pak fyzicky napadli a okradli, řeší žďárští kriminalisté. K loupežnému přepadení, kdy napadený sedmnáctiletý mladík přišel o věci za téměř jedenáct tisíc korun a navíc skončil potlučený na nemocničním lůžku, došlo v polovině minulého týdne; agresoři byli policisty dopadeni a zadrženi ještě týž den. Dva z mladistvých útočníků byli obviněni ze spáchání závažného trestného činu, ale prověřován je i třetí komplic, kterému ještě nebylo patnáct let.
Trojice mladíků už na podzim založila na sociální síti smyšlený profil dívky a jeho prostřednictvím navázali kontakt s mladíkem, se kterým se neznali. Po několikaměsíční virtuální komunikaci se pak domluvili na osobní schůzce.
Místo údajné dívky však na smluveném místě čekali tři agresoři, kteří mladíka obstoupili, výhružkami jej přiměli vydat jim batoh s osobními věcmi a následně mladíka zbili. Napadenému se podařilo utéct a vyhledat pomoc, přičemž utrpěl zranění, která si vyžádala ošetření a následnou hospitalizaci. „Mladiství byli obviněni ze spáchání provinění loupeže,“ uvedl vedoucí žďárského oddělení obecné kriminality Radek Hraško s tím, že případ kriminalisté nadále vyšetřují.